Як активний відпочинок сприяє відновленню?

Відпочивайте активно

Коли ви виснажені після важкого тренування, останнє, що вам може захотітися – це легка пробіжка або прогулянка. Парадоксально, але більше руху може допомогти і часто є хорошою відповіддю на біль у м’язах. До активного відпочинку належать низькоінтенсивні види діяльності, такі як біг, їзда на велосипеді, ходьба або плавання. Професійні спортсмени також використовують цей метод. Наприклад, футболісти та хокеїсти після матчу часто виходять на пробіжку або крутять педалі на стаціонарному велосипеді.

Як активний відпочинок сприяє відновленню?

  • Він сприяє кровообігу, допомагаючи виводити лактат та інші метаболічні відходи з м’язів, що утворюються під час інтенсивних фізичних навантажень.
  • Зменшує скутість м’язів.
  • Позитивно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.
  • Допомагає зменшити м’язовий біль (крепатуру).

Коли доречний активний відпочинок?

Активний відпочинок зазвичай доцільний одразу після тренування. Наприклад, після виснажливого тренування з важкої атлетики кілька хвилин на біговій доріжці або іншому кардіотренажері можуть бути корисними. Всього 10-20 хвилин вправ помірної інтенсивності можуть суттєво вплинути на самопочуття в наступні дні.

Коротка пробіжка або некваплива їзда на велосипеді – ідеальний варіант для відпочинку між важкими тренуваннями. Ви можете скористатися кардіозоною в тренажерному залі, насолодитися спокійною пробіжкою на природі або заспокійливою велосипедною прогулянкою, замість використання стаціонарного велосипеда. Так, ви отримуєте пакет 2 в 1 – краще відновлення та насолоду від природи і нових вражень.

Інформація: з відкритого доступу.

Фото: з відкритого доступу.

Поділіться цим вмістом:

By Світлана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *